.
Organizator wystawy: Związek Kynologiczny w Polsce Oddzial katowice
Termin wystawy: 18-20 marca 2011 roku
Miejsce wystawy: MOSiR Spodek
Termin przyjmowania zgłoszeń 21.02. 2011 roku
Sędziowanie w grupach:
Piatek - Grupa III, V, VI, VII
Sobota - Grupa II, IV, VIII
Niedziela - Grupa I, IX, X
Według regulaminu FCI psa można zgłosić do jednej z klas:
Baby - 3-6 miesięcy
Szczeniąt - 6-9 miesięcy
Młodzieży - 9-18 miesięcy
Pośredniej - 15-24 miesięcy
Otwartej - od 15 miesięcy
Użytkowej - od 15 miesięcy (z certyfikatem użytkowości)
Championów - od 15 miesięcy (wymagany dyplom Championa)
Weteranów - powyżej 8 lat
Proponowana obsada sędziowska:
Grupa I FCI Niedziela
Kay ELDRED - border collie, australian cattle dog, owczarek australijski, kelpie
Marek CZERNIAKOWSKI - owczarek niemiecki
Andrzej KAŹMIERSKI - PON, owczarek podhalański, słowacki czuwacz
Andrzej ZAMOYSKI - owczarki szkockie, owczarek szetlandzki
Stelios MAKARITIS - owczarki belgijskie, welsh corgi, owczarek staroangielski
Jean Jacques DUPAS - briard, beauceron, bouvier des flanders, owczarki: kataloński, pirenejski, portugalski, puli, pumi, mudi,
schipperke, saarlooswolfhond
Salvatore TRIPOLI - ceskoslovensky vlcak
Gerard JIPPING - bearded collie, biały owczarek szwajcarski
Grupa II FCI Sobota
Jean Jacques DUPAS - dogue de bordeaux, pirenejski pies górski, dog z majorki
Andrzej KAŹMIERSKI - leonberger, tosa
Carlos de GUINEA MARTINEZ - czarny terier, mastif hiszpański
Andrzej SZUTKIEWICZ - bernardyn, owczarek środkowoazjatycki, kaukaski, duży szwajcarski pies pasterski
Mario KNOLL - doberman, fila brazylijska, dog argentyński, dog kanaryjski
Kay ELDRED - sznaucery miniaturowe: czarno-srebrne, czarne, pieprz i sól, sznaucer olbrzym czarny
Janusz OPARA - apenzeller, entlebucher, hovowart, landseer, nowofundland, sarplaninac
Salvatore TRIPOLI - cane corso, mastif: neapolitański, pirenejski, tybetański, shar-pei
Andrzej ZAMOYSKI - berneński pies pasterski
Andrzej MANIA - sznaucer min. biały, sznaucer olbrzym pieprz i sól, sznaucery średnie, pinczery średnie i miniat.
Elena AGAFANOVA-TRIPOLI - dog niemiecki
Margaret WILDMAN - bokser, rottweiler
Grupa III FCI Piatek
Krystyna OPARA - teriery: bedlington, skye, jack, parson
Kay ELDRED - teriery: australian silky, west highland white terrier, sealyham terrier
Carlos de GUINEA MARTINEZ - airedale terrier, staffordshire bull terrier
Dorota WITKOWSKA - yorkshire terrier
Stefan SINKO - american staffordshire terrier
Andrzej KAŹMIERSKI - teriery: cairn, norfolk, norwich, dandie dinmont, kerry blue, szkocki, lakeland, manchester, irlandzki,
walijski, czeski, niemiecki myśliwski
Magdalena KOZŁOWSKA - bulterier, bulterier miniaturowy, foxterriery, teriery: border, irish soft
Grupa IV FCI Sobota
Carlos de GUINEA MARTINEZ - jamniki długowłose
Dorota WITKOWSKA - jamniki krótkowłose, jamniki szorstkowłose
Grupa V FCI Piątek
Mario KNOLL - basenji, chow chow
Ana Beatriz KNOLL - siberian husky, samoyed
Gerard JIPPING - alaskan malamut, karelski pies na niedźwiedzie, pies grenlandzki, eurasier, thai ridgeback, podenco, nagie meksykańskie i peruwiańskie psy, cirneco dell?etna, pies faraona
Elena AGAFANOVA-TRIPOLI - akita, akita amerykańska, szpic miniaturowy
Krystyna OPARA - shiba, shikoku, pozostałe szpice
Grupa VI FCI Piatek
Mario KNOLL - rhodesian ridgeback
Salvatore TRIPOLI - beagle, basset hound
Małgorzata WIEREMIEJCZYK-WIERZCHOWSKA - ogar polski, gończy polski
Jean Jacques DUPAS - basset artezyjsko-normandzki, basset griffon vendeen, porcelaine, gończe: słowacki, szwajcarskie, węgierski
Janusz - alpejski gończy krótkonożny, bloodhound, dalmatyńczyk, posokowce
Grupa VII FCI Piątek
Jean Jacques DUPAS - wyżły: niemiecki, węgierski, braque d?auvergne
Salvatore TRIPOLI - wyżeł włoski
Janusz OPARA - wyżeł weimarski, pointer
Stelios MAKARITIS - setery, wyżeł münsterlandzki
Grupa VIII FCI Sobota
Krystyna OPARA - labrador retriever (suki)
Stelios MAKARITIS - golden retriever
Jean Jacques DUPAS - barbet, flat coated retriever, springer spaniele
Jan RYK - labrador retriever (psy)
Ana Beatriz KNOLL - cocker spaniel angielski, amerykański, kooikerhondje, lagotto, clumber spaniel
Andrzej KAŹMIERSKI - psy dowodne: hiszpański i portugalski, płochacz niemiecki, nova scotia duck tolling retriever
Grupa IX FCI niedziela
Mario KNOLL - bichon frise, lhasa apso, pekińczyk, shih-tzu
Gerard JIPPING - chiński grzywacz
Carlos de GUINEA MARTINEZ - pudle, maltańczyk, king charles spaniel, brabantczyk, terier tybetański, gryfonik belgijski
Elena AGAFANOVA-TRIPOLI - chihuahua długo i krótkowłose, rosyjskie toye
Norma INGLIS - cavalier king charles spaniel
Ana Beatriz KNOLL - chin japoński, mops, cotton de tulear, papillon, phalene, hawańczyk, lwi piesek, bolończyk
Margaret WILDMAN - boston terier, gryfonik brukselski, spaniel tybetański
Frank WILDMAN - buldog francuski
Grupa X FCI Niedziela
Salvatore TRIPOLI - chart afgański, whippet, wilczarz irlandzki, charcik włoski
Stefan SINKO - pozostałe charty
Uwaga zmiana: Ze względu na dysproporcję ilości psów na ringu sędziego J.J. Dupas, rasa SHAR-PEI będzie oceniana przez sędziego S.Tripoli z Włoch.
Młody Prezenter:
Piątek 18.03.2011 - Ewa Pyrchała
Sobota 19.03.2011 - Magdalena Kozłowska
Niedziela 20.03.2011 - Janusz Opara